ادابتورهای پلاگین سه شاخه برق

این آداپتورها ، که به آن آداپتور پلاگین زمینی نیز شناخته می شود ، لوازم جانبی کوچک متداولی هستند که باعث می شود تا یک سیم برق سه شاخه را به یک خروجی دو شکاف متصل کنیم..  این اداپتورها،یک طرف دارای سه شکاف برای نگه داشتن شاخه های سه شاخه ای است در حالی که طرف دیگر دارای دو قلاب برای قرار دادن در پریزهای دو شیار قدیمی است.

استفاده از این آداپتورها در خانه هایی با پریزهای که سه شکاف ندارند استفاده می گردد ، اولی از لحاظ ایمنی مناسب نیست در بسیاری از موارد ، این سیستم های برقی  دارای یک مسیر زمینی اختصاصی نیستند ، به این معنی که اگر یک شاخه سه شاخه را از طریق آداپتور وصل کنید ، احتمال ایجاد شوک وجود دارد. در حالی که ممکن است برخی از پریزهای دو شکاف توسط یک لوله فلزی در حال برگشت به صفحه سرویس باشند. سیستم زمینی یک ویژگی ایمنی است که به شما در مقابل شوک الکتریکی محافظت می کند .اتصال زمینی ایده خوبی است و برای کلیه ساخت و سازهای جدید از طریق کد لازم میباشد.

شما می توانید از سیستم زمینی به عنوان ابزاری با اطمینان بتواند بدون ایجاد صدمه  و راه بازگشت به زمین را پیدا کند.

بعضی از وسایل و ابزارهای برق فقط از سیم های دو شاخه ای تشکیل شده اند. این معمولاً به این دلیل است که دستگاه به گونه ای عایق بندی و طراحی شده است (که اغلب آن را "عایق دوبل" می نامند).